Про це пише азербайджанське агентство APA, та Musavat.

Зазначається, що перший склад і військова техніка “миротворчого контингенту” покинули територію храму Худаванг у Кяльбаджарському районі. Контингент росіян вийшов звідти всього кілька днів тому і наразі туди зайшла азербайджанська поліція.

“Тим самим почався процес виведення російського “миротворчого контингенту” з території Азербайджану”, – повідомляє APA.

Musavat із посиланням на “надійні джерела” стверджує, що розпочато процес остаточного виходу російського контингенту з території Азербайджану.

За його інформацією, також триває виведення росіян з бази в Ходжали. “Очікується, що історичний і великий процес завершиться за кілька днів. Цим Азербайджан відновлює повний суверенний контроль над Карабахом і всіма його землями”, – пише Musavat.

Російський “миротворчий контингент” тимчасово розмістили у Карабасі за підсумками тристоронньої заяви, яку підписали 10 листопада 2020 року лідери Азербайджану, Росії та Вірменії.

Після блискавичної одноденної військової операції Баку, розпочатої 19 вересня 2023 року, Азербайджан фактично повернув під свій контроль Нагірний Карабах.

Раніше повідомляли, що у жовтні 2023 року на полях саміту Європейського політичного партнерства в Іспанії прем’єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян офіційно визнав площу Азербайджану – 86,6 тисячі кв. км, куди входить Нагірний Карабах.