Про це розповів голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в інтерв’ю УНІАН.
За його словами, декомунізація Батьківщини-матері є найбільш дорогою, проте це цілком можливо. Необхідно отримати дозвіли та розробити проект.
«Я дізнавався у фахівців, технічно це абсолютно можливо – демонтувати той герб. Повинні бути отримані дозволи, проєкт розроблений, і демонтаж можливий. Це питання, максимум, року. Тобто, до наступного Дня Незалежності можна було б зробити. Державі це зараз не першочергово: коронавірус, немає коштів», — розповів Дробович.
Також він додав, що є охочі, які готові демонтувати радянські герби своїм коштом, проте під час коронавируса — це не актуально.
«Є багато людей, які воліють демонтувати цей радянський герб своїм коштом, і щоб їх потім вказали, що саме вони допомогли позбутися радянської символіки на цьому пам’ятнику. Але тепер, під час коронавірусу, – це не дуже на часі. Хоча кияни не сприймають цього герба на Батьківщині-матері. Усі хочуть його позбутися. Відтак – це лише питання часу», — додав голова.
Дробович також прокоментував ситуацію з демонтажем пам’ятника Щорсу. За його словами, пам’ятник є монументальним мистецтвом, і перш ніж його демонтувати, потрібно зняти охоронний статус. А щодо драпірування, Інститут наразі ще не отримав відповіді, як саме його збираються перетворити на «темного вершника». Якщо проект буде якісним, його запропонують до реалізації. В планах також декомунізувати міст Патона.
Фото: Вікіпедія