Київські митники зупинили вивезення з України цілого арсеналу культурних цінностей, серед яких був бронзовий барельєф «Виступ добровольців 1792 року», або ж «Марсельеза». Про це повідомляє прес-служба Київської митниці.

Прототип даного барельєфу «Марсельєза» розміщений на Тріумфальній арці в Парижі. Виконав його французький митець Франсуа Рюд у ХІХ столітті.

Kyiv Media

Вивезти до Німеччини старовинну річ через аеропорт «Бориспіль» намагалася українка 1985 року народження. Також митники виявили у жінки цілий арсенал колекційних речей:

«27 старовинних купюр від 1905 до 1961 років випуску, серед яких карбованці Райхскомісаріату Україна 1942 року, польські злоті XIX століття, рублі та державні кредитні і казначейські квитки Російської імперії кінця ХІХ-початку ХХ століття, аргентинські песо та інші», – зазначила прес-служба.

Жінка не хотіла декларувати старовину і спробувала скористатися спрощеною системою «зелений коридор». Проте це можна зробити лише в тому випадку, якщо пасажир не перевозить предмети, заборонені до переміщення через митний кордон України.

«Під час опитування жінка надала митникам експертний висновок одного з відомих приватних українських музеїв про те, що дані предмети не мають культурної та історичної цінності. Разом з тим, дозволу встановленого зразка від Мінкульту на  вивезення за кордон даних предметів пасажирка не мала», – уточнили в митній службі.

За відкритими даними одного з українських аукціонів, період виготовлення барельєфу «Марсельєза» зазначений «до 1960 року». Однак ця інформація кардинально відрізняється від даних, наведених у експертному висновку.

Нагадаємо, у “Борисполі” в двох киян вилучили 48 гаджетів Apple, які намагалися ввезти до України в обхід митниці.

Фото: KYIVcustomsUA