Про це йдеться у звіті комісії за результатами перевірки, про який 27 липня повідомляє агенція “Укрінформ.

Зазначається, що комісією встановлено, що користувач не дотримувався вимог закону “Про охорону культурної спадщини”, зокрема п.1 ст. 26 щодо обов’язкового отримання дозволів на консервацію, реставрацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам’яток національного значення.

Також не дотримано вимог ст. 24 Закону України “Про охорону культурної спадщини” щодо неможливості змін пам’яток.

Зокрема, комісія виявила прибудову тамбура до центрального входу в Успенський собор, а також оновлення та/або очищення стінописів та ікон тощо.

Також комісія виявила факти відсутності значної частини ікон, зафіксованих паспортами пам’яток культурної спадщини та інвентарним списком, складеним на основі паспортів на твори мистецтва при проведенні інвентаризації іконопису та творів мистецтва в 1967 році.

На території Почаївської Свято-Успенської лаври виявлено, крім 6 об’єктів, які належать державі, інше нерухоме майно, якого немає в договорі про безоплатне користування.

Довідка

Почаївська лавра – це православний чоловічий монастир у Почаєві зі статусом лаври. Найбільша православна святиня на заході України, друга за важливістю після Києво-Печерської лаври. Вона нині перебуває в безоплатному користуванні Української православної церкви, яка залишається в молитовній єдності з Московським патріархатом.