Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Зазначається, що фігурант за гроші влаштовував своїх “клієнтів” на цивільні посади в структурі центру та інших підрозділах Міноборони. На підставі відповідних наказів військовозобовʼязані отримували витяги про призначення на посади та довідки про бронювання до кінця мобілізації.

В подальшому ці дані вносились до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.

Така схема була можливою у звʼязку із службовими повноваженнями та особистими звʼязками підозрюваного, який мав вплив на посадовців ТЦК та СП з метою внесення відповідних відомостей до реєстру. Вартість “послуг” становила від 8 до 10 тис доларів США. Гроші офіцер отримував готівкою, на банківські картки або у криптовалюті“, – розповіли в Офісі генпрокурора.

За попередніми даними “послугами” фігуранта скористалися щонайменше 50 осіб.

Правоохоронці затримали офіцера під час одержання другої частини неправомірної вигоди у сумі 8 тис. доларів.

Під час обшуків за місцями проживання підозрюваного, посадовців ТЦК та СП і “клієнтів” було  вилучено документи про бронювання, листування та інші докази незаконної діяльності.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора посадовцю одного з центрів Міністерства оборони України повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України)“, – йдеться у повідомленні.

Наразі до суду подано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки, у тому числі серед посадовців ТЦК та СП.

Раніше Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників, раніше можна було забронювати 50%.