Про це Зеленський сказав на брифінгу.

Із заявами до журналістів він вийшов після саміту, який зібрав, за словами команди Офісу президента, 30 лідерів, включно з Зеленським. Говорили 2 години.

“Важливо, що сьогодні у нас були країни Євросоюзу і не тільки Європи, тобто у нас [були] і Австралія, і Нова Зеландія, у нас різні лідери, новий прем’єр-міністр Канади [Марк Карні]”, — заявив Зеленський.

Як сказав глава держави, важливо, що ці зустрічі на підтримку України стають “майже щотижневими”.

Політик уточнив: “Я думаю, що за тиждень буде ще одна наша зустріч в онлайн-форматі, також ці саміти були в різних форматах”.

Під час зустрічі лідерів 15 березня, де головував прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, Зеленський сказав партнерам про таке:

  • іноземний контингент має бути розміщений на українських територіях, а дослухатися до Росії в цій темі не варто;
  • закликав зміцнювати протиповітряну оборону в Україні та і в країнах, урядовці з яких підключилися до саміту;
  • закликав також інвестувати в оборону в Україні та в державах-партнерах: “Європі потрібні власні арсенали та здатність виробляти найсучасніше озброєння. Виробництво боєприпасів не має займати від 3 до 5 років, коли йдеться про вашу оборону і безпеку. Прошу вас робити це якнайшвидше”.
  • Росія затягує мир, адже не відповідає на пропозицію припинити вогонь на 30 діб. Тому на РФ потрібен міжнародний тиск;
  • попросив партнерів використати свої міжнародні зв’язки в Азії, Африці, на Глобальному півдні “від Бразилії до Китаю”, аби об’єднати світову спільноту заради миру.

15 березня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер провів онлайн-зустріч “коаліції охочих”, які погодилися сприяти встановленню миру в Україні. Приєдналися представники ЄС, НАТО, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

Розпочинаючи зустріч, Стармер наголосив на необхідності Європи бути готовими до захисту будь-якої мирної угоди з Україною, та закликав європейських лідерів продовжувати тиск на Росію.