Про це повідомляє The Verge.

Закон про продовження терміну для Тіктоку, якщо його схвалить Конгрес, відкладе встановлений на 19 січня дедлайн для медіаплатформи щодо відокремлення від своєї китайської материнської компанії ByteDance.

Законопроєкт не скасовує початковий закон — “Акт про захист американців від додатків, контрольованих іноземними противниками”, — але надає Тіктоку більше часу для переговорів про продаж або врегулювання регуляторних проблем. Очікується, що цього тижня Верховний суд США винесе рішення щодо того, чи порушує початковий закон Першу поправку до Конституції США, але багато юристів прогнозують, що суд, швидше за все, не стане на бік Тіктоку.

У понеділок під час виступу в Сенаті Маркі визнав існування проблем із платформою, але закликав уникнути її заборони. “TikTok має свої проблеми”, зазначив він, “але заборона цього додатку матиме серйозні наслідки для мільйонів американців, які залежать від нього для соціальних контактів та економічного добробуту. Ми не можемо цього допустити”.

Позиція Маркі збігається з зусиллями двопартійної коаліції законодавців, які виступають на підтримку творців і користувачів TikTok. У грудні Маркі разом із сенатором Рендом Полом (республіканець, Кентуккі) та конгресменом Ро Кханною (демократ, Каліфорнія) подали до Верховного суду звернення з аргументом, що закон, спрямований проти TikTok, не витримує перевірки на відповідність Першій поправці. Законодавці зазначили, що побоювання щодо впливу китайського уряду та безпеки даних можна вирішити менш радикальними заходами, ніж повна заборона. “Запобігання прихованим маніпуляціям контентом з боку китайського уряду — це бажання контролювати контент на TikTok, але цього можна досягти за допомогою менш обмежувальних альтернатив”, йдеться у зверненні.

Хоча потенційне продовження терміну надає Тіктоку більше часу, це не усуває головної проблеми: ByteDance все одно доведеться вирішити, чи продавати платформу іншій компанії, яка не має китайського контролю. Попри те, що декілька потенційних покупців висловили зацікавленість, залишається незрозумілим, чи погодиться китайський уряд на продаж — хоча нещодавні інсайди свідчать, що такий варіант розглядається, зокрема продаж Ілону Маску.

Раніше обраний президент США Дональд Трамп натякнув, що не бачить причин відмовлятися від платформи “Тікток”, оскільки бачить її для себе впливовим інструментом поширення інформації.