Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За результатами засідання було доручено Держекоінспекції, Держводагентству, а також Чернігівській та Київській ОВА разом з нами здійснити заходи для абсорбції тих забруднюючих речовин, які виявили у річках. Тобто знайти такий абсорбент, який зміг би покращити якість води.

Він додав, що завдяки аналізам вдалося знайти коагулянт, який допоможе покращити якість води.

Ще одне питання – збирання тієї риби, яка викинулася на берег, щоб не погіршити санітарно-епідеміологічну ситуацію. Держекоінспекція, ДСНС, Держспоживслужба, Держрибагентство сьогодні продовжують працювати над тим, щоб зібрати мертву рибу. За попередній тиждень понад 10 тонн зібрали в Сумській області й зараз понад 2 тонни зібрали в Чернігівській області.

Крім того, на засіданні також ухвалили рішення встановити сітки-бар’єри, щоб запобігти руху мертвої риби за течією.

Ці заходи мають бути проведені максимально швидко, щоб протягом тижня ми оцінили ефективність цих заходів.

Він також додав, що попри забруднення річок, загрози питній воді немає. Міністр пояснив, що питних заборів у межах Чернігівської та Сумської областей немає, тож відомство намагається зробити все, щоб і не допустити такої загрози.

Маємо надію на те, що те, що сьогодні затвердила Держкомісія ТЕБ та НС, спрацює і ця пляма не дійде до Київської області.

Річки Десна та Сейм забруднені: що відомо

У середу, 28 серпня, повідомляли, що у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.

А у вівторок, 27 серпня, у річці Сейм зафіксували значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин. Тоді ж екологічна комісія заборонила купатися, ловити рибу та використовувати воду з річки для господарських потреб через загрозу для здоров’я людей.

Пізніше у КОВА спростували цю інформацію та зазначили, що мору риби у великій кількості в річці не виявили, окрім того, в річці не  виявили жодних перевищень гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин.