Про це мер Києва Віталій Кличко розповів в інтерв’ю Цензор.нет.
Презентований нещодавно КМДА проект екопарку “Осокорки” є прототипом екопарку у Харкові, які створював Олександр Фельдман.
“Конфліктна ситуація. З одного боку, мешканці, які там живуть і кажуть: Харківський масив – це бетонне гетто, йому вкрай не вистачає зелених зон. Ми облаштовуємо зараз і озера, які там є, приводимо до ладу. І хочемо, щоб парки були. Так, пропозиція зробити екопарк мною була підтримана. Я навіть звернувся до пана Фельдмана, який реалізував подібний проєкт у Харкові – і достатньо успішно. Поспілкувалися з ним, щоб не вигадувати велосипед. Домовилися з ним, що він доможе такий проєкт втілити, щоб зберегти природу. З іншого боку, частина території там була віддана під житлову забудову ще за радянських часів. Ми зараз шукаємо компромісне рішення. Тому що люди вклали гроші в будівництво квартир і тепер вони вважають себе ошуканими, вимагають свої квадратні метри”, – зазначив мер.
Забудовниця “Столиці Груп” пообіцяла побудувати житло, яке не вплине на майбутній парк, але все ще компромі повністю не досягнено.
“Влада Молчанова, її компанія взяла на себе зобов’язання, що зможе побудувати житло, яке не впливати на зелену територію, що там знаходиться. Відповідна висотність, відстань від озер, що стосується інфраструктури також – все відповідає вимогам. Сьогодні триває такий пошук компромісу між пропозиціями, наскільки великим зробити екопарк Осокорки, наскільки зменшити територію, яку потрібно віддати під житло ошуканим інвесторам. Я говорив, у мене, як у мера, – складна ситуація. Ми повинні такий компроміс знайти”, – додав мер.
Нагадаємо, нещодавно КМДА презентувала проект екопарку «Осокорки». Однак столичні активісти розкритикували його з тієї причини, що проект представила ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни «Осокорки», створена лише 12-го жовтня 2021 року. В той час, як вже кілька років ідею екопарку просуває ГО «Екопарк Осокорки». Активісти останньої переконують в фейковості організації, проект якої підтримала КМДА.
Зауважимо: житловий комплекс «Патріотика на озерах», яке споруджує “Столиця Груп” Владислави Молчанової, має бути збудовано між кількома озерами на Осокорках. У 2015 році 11 тисяч киян підписали петицію проти будівництва «ПНО» — вони вимагають, аби у межах озер Тягле і Небреж було збудовано екопарк «Осокорки». Екологи наголошують: масова забудова Осокорків, яку й передбачає проект «ПНО», загрожує не лише транспортним колапсом та знищенням природнього парку, а й неможлива з точки зору безпеки (будівництво планується в зоні паводків та підтоплення).
Фото: Фейсбук