Про це повідомляє пресцентр Кабміну. 

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянула ситуацію, що сталася на перегоні Оболонсько-Теремківської лінії метрополітену м. Києва.

За доповіддю Київського міського голови Віталія Кличка, у листопаді 2023 року на ділянці між станціями “Деміївська” та “Либідська” з’явилися значні течі та утворилися тріщини в колійному лотку і тюбінгах тунельної оправи.

8 грудня регіональна комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення про зупинення руху поїздів на зазначеній ділянці.

Кличко наголосив, що на сьогодні надзвичайна ситуація відсутня, але є загроза її виникнення. Тому вживаються необхідні кроки для запобігання. Зокрема, за його словами, 6 станцій метро закриті для руху поїздів.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ Ігор Клименко підкреслив, що на сьогодні є проблема із транспортними засобами, які порушують правила зупинки та стоянки.

“Міністр наголосив на необхідності впровадження змін в організації дорожнього руху як на цій ділянці, так і на найбільш завантажених відрізках доріг столиці”, – йдеться у повідомленні.

Підсумовуючи засідання, віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що Уряд у разі необхідності готовий надати всю необхідну допомогу.

Комунальному підприємству “Київський метрополітен” доручено невідкладно провести необхідні обстеження, визначити причини виникнення аварійної ситуації та вжити заходів з термінового виконання відновлювальних робіт.

Також Київська міська військова адміністрація повинна забезпечити організацію та перевезення населення дублюючими метрополітен маршрутами наземного транспорту між станціями “Либідська”-“Теремки”.