Зокрема, музиканти гурту "Антитіла", співак Олександр Положинський та журналіст Майкл Щур.

До лав територіальної оборони та резервістів почали приєднуватися українські журналісти та музиканти. Про свою мотивацію в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ” розповіли співаки Олександр Положинський та Тарас Тополі та журналіст Майкл Щур.

За словами Олександра Положинського, до рішення вступити до лав оборони або резервістів мали усі, хто не може стати повноцінним військовослужбовцем за контрактом. Адже у сучасній ситуації, це найкраще, що може зробити здорова людина.

“У мене постало питання, що робити, якщо буде масовий наступ. Тікати такої думки навіть не було, але була думка, що якщо лишатися, то необхідно бути максимально корисними. Тому я почав шукати, яким чином мені стати корисним”, – пояснив співак.

Він зазначив, що наразі очікує, доки контракт, який він вже підписав, підпише ЗСУ і тоді співак планує отримати зброю та обладнання та розпочати навчання резервіста ЗСУ.

Як повідомив лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя. вони з музикантами одноголосно вирішили вступати до лав територіальної оборони.

“А яке ще ми могли ухвалити рішення. 5 чоловіків, здорових, сильних, маємо розум, розуміння ситуації, яка склалася. Як тільки з’явилась законна можливість долучитися до сил спротиву і при цьому не залишати свій основний напрямок діяльності, ми прийняли таке рішення”, – пояснив чоловік.

Він зауважив, що їх гурт планує знімати відео, за допомогою яких зможуть долучити до територіальної оборони ще більше людей.  Крім того, за словами Тараса Тополі, вступ до територіальної оборони – це можливість захистити власних дітей.

“У нас у більшості музикантів є діти, тому ми звичайно продумали варіанти того, як бути з дітьми і яким чином їх вивозити з зони конфлікту. Але це нормальна реакція батьків убезпечити дітей від наслідків війни та захищати їх”, – каже співак.

Журналіст телебачення “Торонто” Майкл Щур, який у 2015 році мобілізувався і пройшов службу в армії, пояснив, що долучився до лав територіальної оборони, бо вважає це безпечнішим для населення.

“Коли почалися ці події мені захотілося бути ближче до армії, тому я підписав договір з територіальною обороною ще 2 місяці тому. Це просто спокійніше, адже люди навчаються, як себе поводити і тим паче це може бути впливом на ворога. Адже чисельність може злякати”, – пояснив журналіст.

Він зауважив, що те, що артисти та журналісти роблять вибір на користь безпеки та тероборони рекламує це для людей.

“Людину навчать, їм дадуть дерев’яний автомат, якщо зламає дадуть лопату, якщо і її зламає дадуть стільчик. Якщо не зламає дерев’яний, дадуть макет автомата, далі набої та покажуть куди необхідно стріляти. Ніхто не очікує величезних знань, там усіх навчать”, – зауважив Майкл Щур.

Він наголосив, що захоплюється тим, як багато людей вже долучилися до територіальної оборони.

Фото: Фейсбук