Цей час японського головування в “Групі семи” був дуже результативним. У правильній взаємодії. І я впевнений, що італійське головування наступного року теж буде плідним і для України, і для захисту того, що всіх нас єднає, а саме – віри в людей, у людяність, у те, що світла сторона людської природи має долати будь-які агресивні наміри будь-яких диктаторів і воєнних злочинців. Поки “Група семи” є ефективною, людське життя не програє

Президент наголосив, що лише консолідовані зусилля допоможуть Україні в боротьбі з Росією.

Росія сподівається лише на одне – що наступного року консолідація світу зруйнується. Росія вірить, що Америка і Європа проявлять слабкість і не збережуть підтримку України на належному рівні. Путін вірить, що вільний світ не дотисне повне виконання своїх же санкцій

Він додав, що російська еліта іронізує над сумнівами світу про використання заморожених російських активів заради компенсації шкоди від російської агресії.

“Все це – значно ширше питання. Що може свобода? Що може диктатура? Ми з вами маємо дати відповідь на ці питання. Вільному світу життєво необхідно зберегти свою консолідованість. Зберегти взаємодію. Зберегти підтримку того, чию свободу намагаються знищити. Я вірю, що ми разом здатні зробити результативним для нас із вами наступний рік. Для нас із вами – для вільних націй. Не для Путіна. Україна має силу. І я прошу вас бути саме такими сильними, як ви вмієте і як уміє свобода”, — сказав Зеленський.

Нагадаємо, вранці 6 грудня стало відомо, що президент України Володимир Зеленський приєднається до саміту країн “Великої сімки” у відеоформаті. Зазначають, що прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та інші лідери планують обговорити важливі для міжнародної спільноти питання, серед яких: ситуація в Україні, на Близькому Сході, а також штучний інтелект.