Чернишов, говорячи про українську діаспору, зазначив, що наразі за межами країни перебуває понад 20 мільйонів українців. Серед них приблизно 5 мільйонів – вимушені мігранти, які залишили Україну після повномасштабного вторгнення.
“Ми не будемо змушувати когось повертатися, це має бути добровільним процесом. Завдання міністерства – об’єднати всіх українців і в країні, і за кордоном”, – пояснив віцепрем’єр.
Він також наголосив, що в Україні все ж ухвалять закон, який дозволить подвійне громадянство, що наразі заборонене.
“Закон буде готовий до кінця року”, – наголосив він.
Окрім того, Чернишов зауважив, що міністерство національної єдності розробляє електронну платформу для українців, які вимушено залишили країну. Вона стане корисним інструментом підтримки: дозволятиме шукати роботу, житло й отримувати необхідну інформацію.
За словами міністра, ще триває підготовка до відкриття Центрів єдності (Unity Hubs) у європейських столицях, зокрема в Римі.
“Також маємо ідею уніфікувати навчальні програми, які вивчають українські діти за кордоном, із нашими національними стандартами”, – додав Олексій Чернишов.
До слова, раніше Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства в Україні. До другого читання парламентарі мають врахувати пропозиції й зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців, а за результатами окремого голосування документ спрямують на експертизу Конституційного Суду України.
У цьому проєкті закону передбачені випадки, коли людина може набути множинного громадянства. Серед них: одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави, автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем тощо.