В монобільшості розраховують на голоси груп «За майбутнє» і «Довіра».

На наступному тижні порядком денним Верховної Ради передбачається розгляд законопроекту про столицю. Про це на брифінгу сказала народний депутат України Леся Забуранна, голова київського осередку «Слуги Народу», пише УНІАН.

Вона висловила сподівання, що опозиційні фракції не будуть зривати розгляд проекту закону.

«Ми щиро сподіваємось, що на наступному тижні ми не впадемо в такий нездоровий популізм з боку наших опонентів», — наголосила вона.

Забуранна переконана, що більшість членів фракції «Слуга народу» проголосують за законопроект.

Забуранна сподівається, що інші фракції та групи, які «цивілізовано налаштовані і прагнуть розвитку», також підтримають його. Зокрема, вона зазначила, що є сподівання на голоси депутатів, які входять до груп «За майбутнє» і «Довіра».

Нагадаємо, експерти відзначають, що вказаний законопроект не має жодних правових аргументів та суперечить рішенню Конституційного суду. Крім того, у разі його законного ухвалення (з попередніми змінами до Конституції), впроваджувати зміни слід лише після нових місцевих виборів.

Венеційська комісія надіслала 20 сторінок зауважень до законопроекту про столицю, а Кличко вважає його загрозою нормальній життєдіяльності міста.

Законопроект №2143-3 «Про місто Київ – столицю України» Верховна Рада ухвалила в першому читанні 3 жовтня 2019 року. Під час голосування законопроект підтримали лише представники монобільшості, інші ж фракції розкритикували його, вказуючи, що положення суперечать Конституції. 15 липня 2020-го Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити документ у другому читанні.

Автором проекту закону є нинішній міністр культури Олександр Ткаченко, якого в бутність нардепом називали кандидатом на посаду голови КМДА.

Фото: Фейсбук