Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Ми продовжимо систематично виявляти помилки й порушення. Це системна і безкомпромісна робота. До перешкоджань діям внутрішнього аудиту ставимось, згідно з законом, як до правопорушення. Нам потрібен сильний організаційний імунітет від фінансових зловживань.
Зазначається, що перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області провели у співпраці з правоохоронними органами.
Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн.
Наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 мільйона гривень збитків.
Посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.
У Міноборони наголошують, що в період з жовтня 2022-го по квітень 2023-го року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалася, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених.
Інші порушення призвели до 1,7 млн грн збитків.
Матеріали щодо порушень посадових осіб, зокрема, командира військової частини, передали до правоохоронних органів.
Нагадаємо, у вересні Міністерство оборони США заявило, що планує провести аудит бухгалтерської звітності Збройних сил Сполучених Штатів щодо військової допомоги Україні.
Як йдеться в листі управління Пентагону, метою даного аудиту є «визначення масштабів і наслідків зміни оцінки активів, наданих у рамках президентських повноважень щодо скорочення чисельності особового складу в березні 2023 року».