В Україні запрацював проект HELP Chornobyl — стартап з надання безкоштовної юридичної допомоги людям, які постраждали під час ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це повідомляє прес-служба проекту.

Розробники HELP Chornobyl створили єдину онлайн систему, куди ліквідатори можуть звернутись за безкоштовною первинною юридичною консультацією. До проекту долучили профільних юристів, які багато років працюють з ліквідаторами, та разом розробили CRM систему, яка автоматизує значну частину паперової роботи.

За даними, що користувач самостійно вносить на порталі HelpСhornobyl.com, онлайн-система може сама, безкоштовно для заявника, згенерувати типові листи, скарги, звернення, які профільні юристи вже відправляють у потрібні інстанції.

«Через постійні зміни у законодавстві, відсутність загального електронного реєстру потерпілих та ліквідаторів, втрату даних та застарілу бюрократичну систему, вони знаходяться в постійному процесі відстоювання своїх виплат. Іноді, не отримання цих виплат відображається на різкому зниженні їх рівня життя. Через радіаційне опромінення у 86-му, вони мають наслідки для здоров’я, які проявляються з часом все більше, а лікування їх коштує дуже дорого» — йдеться в анонсі HELP Chornobyl.

З часом, окрім безкоштовної онлайн консультації, автори HELP Chornobyl планують додати на сайт перелік юридичних послуг, які можуть бути вирішені онлайн, а також окрему сторінку, де кожен зможе допомогти деяким ліквідаторам у скрутному становищі за системою донейтів. 

Проект розроблений МГО Європейський Інститут Чорнобиля за партнерства з Національним музеєм «Чорнобиль», МГО «Центр Прип’ять.ком», та проектом ARTEFACT.

Тим часом, Чорнобильську зону планують «привабити» для туристів на 30 мільйонів.

Фото: Фейсбук