Про це керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів BBC.

Тиждень була, скажімо так, сам «засідка». Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж, — розповів голова розвідки.

За його словами, літак збили на відстані 308 кілометрів. Для цього наші захисники використали ті прийоми та засоби, які задіяли під час знищення російського літака далекого радіолокаційного виявлення А-50.

Збиття Ту-22М3 керівник розвідувального відомства назвав «першим збиттям літака дальньої авіації в цій війні». У результаті знищення літака, каже Буданов, ймовірно, зменшиться кількість ударів по Одесі, бо росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет.

За його словами, тепер росіянам доведеться знайти нові рубежі пуску Х-22 і для запуску ракет по Одесі вони зможуть застосовувати лише наземні комплекси, а також ракети з дальньої авіації та моря.

Буданов також додав, що раніше сили протиповітряної оборони не могли перехопити радянську потужну та швидкісну ракету Х-22. Її точність була «не такою і великою», оскільки це стара розробка. Крім того, очільник ГУР зазначив, що більшість цивільних будівель знищили саме ці ракети.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 квітня, у результаті успішної операції ГУР МО України у взаємодії з Повітряними силами вперше за час повномасштабного вторгнення знищено дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3.

Довідка

Ту-22М3 — дальній надзвуковий ракетоносець-бомбардувальник, призначений для ураження наземних і морських цілей. Літак може нести три надзвукові ракети великої дальності Х-22. Росія неодноразово застосовувала такі літаки у війні проти України.