Про це йдеться в повідомленні поліції Польщі.

Польські правоохоронці розповіли про отримане напередодні повідомлення від “небайдужого мешканця” про двох чоловіків, які протягом двох днів перебували в автомобілі біля колій поблизу залізничного вузла в селі Голяшин Луківського повіту. Згідно з інформацією, яку мали польські поліцейські, чоловіки фотографували та використовували дрон.

“Беручи до уваги внутрішню безпеку держави, а також той факт, що залізничні колії, особливо на території прикордонних воєводств, є стратегічними місцями з точки зору безпеки, співробітники поліції втрутилися проти вказаних осіб”, – пояснили у поліції.

За словами правоохоронців, обидва чоловіки спілкувалися українською мовою, називаючи себе журналістами, і через мовний бар’єр та необхідність перевірки пред’явлених документів довелося проводити дії у відділенні поліції.

“Всі дії, проведені відносно виявлених осіб, були спрямовані на встановлення їх особи та ретельну перевірку причини їх перебування на залізничній розв’язці. Після перевірки документів, огляду вмісту багажу та складання відповідної документації про проведені дії, чоловіки залишили приміщення Окружного управління поліції в Лукові. Усі документи та речі їм повернули. Жоден з чоловіків, щодо яких проводилися заходи, не заявив співробітникам поліції про пошкодження їхнього спорядження”, – запевняє поліція Польщі.

Поліцейські також наполягають, що під час проведення заходів у відділенні поліції співробітники підтримували зв’язок з представниками консульства України в Польщі.

“Ситуація, що склалася за нашим східним кордоном, зумовлює підвищену пильність як з боку служб, так і з боку суспільства. Ми повинні пам’ятати, що на території нашої країни можуть відбуватися різного роду провокації, тому необхідно діяти швидко”, – заявили в поліції.

Раніше повідомляли, що польські правоохоронці затримали біля польсько-білоруського кордону Михайла Ткача. Журналіст знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю.