Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький, пише Укрінформ.
За його словами, зараз на Закарпатті працюють 282 релокованих із зони бойових дій та прифронтових регіонів підприємства, зокрема й ФОПи.
Білецький зазначив, що релокований бізнес повністю змінив регіон.
“Бюджет області в 2021 році становив 2,6 млрд грн. Зараз у нас бюджет складає 2,4 млрд грн. Так, він трошки менший довоєнного, але є важливий нюанс”, – розповів голова ОВА на форумі розвитку Re:Open Zakarpattia.
Станом на 2021 рік, за словами Білецького, державні дотації у бюджеті Закарпаття становили 60%. Станом на 2024 рік дотаційна залежність області – на рівні 25%.
“Тобто, релокація – це мільярди, яких ми ніколи не збирали досі. До початку цього процесу ми збирали податки мільйонами”, – зазначив чиновник.
На Закарпатті зараз перебуває 40% усього релокованого бізнесу України, додав голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай. На сьогодні релоковані підприємства інвестували в регіон вже 1 млрд євро.
“Змінилася структура обласного бюджету. Рівень дотацій був одним із найбільших у країні, а зараз він відчутно зменшився. Для того, щоб громади відчули ці реальні зміни, регіону треба стати недотаційним, тоді вже буде змога інвестувати в інфраструктурні проєкти”, – сказав він.
За даними Мінекономіки, податкове навантаження з податку на прибуток у Закарпатській області становить 3,4%, що є найбільшим показником в Україні. Приріст податку на прибуток до минулого року становив понад 300%. Держава передбачила для бізнесу Закарпаття 530 млн грн підтримки у межах програми “Зроблено в Україні” у 2024 році. Для малого і мікробізнесу в області працює вже три офіси “Зроблено в Україні” – у Мукачеві, Ужгороді та Хусті.