Про це розповів в етері КИЇВ24 політолог-міжнародник, президент Першого міжнародного фонду розвитку України Микола Волківський.

Конкретні висновки по Саміту миру ми можемо робити, коли отримаємо фінальну декларацію. Чому Путін вчора зробив своє звернення до нації, використовуючи історичні наративи, залякуючи й використовуючи терміни “денацифікація”, “демілітаризація”, “ядерна зброя”? Щоб унеможливити конкретні рішення і підтримку певних країн, які вирішили взяти участь у саміті. На це відредагували світові лідери, Остін і Столтенберг. РФ елементом залякування намагається мінімізувати участь країн Латинської Америки та Африки у даному форматі. 

Нагадаємо, що диктатор Володимир Путін виступив із заявою про те, що єдиним “мирним шляхом” є вихід ЗСУ з чотирьох українських областей, а також відмова України від НАТО. Заяви були схожі на ультиматуми, оскільки лідер Росії не забуває про ядерну зброю та постійно усім про неї нагадує.

На заяву кремлівського очільника вже відреагував президент України та наголосив, що Путін робить все можливе “для відродження нацизму”. МЗС України, НАТО та Офіс президента відкинули “мирні ідеї” Путіна, додавши, що це  звичайний “набір агресора”.

Зокрема міністр оборони Великої Британії вважає, що на ці заяви не потрібно зважати серйозно.