Українські захисники сьогодні, 23 лютого, знищили російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У. Він почав втрачати висоту поблизу міста Єйськ.

КИЇВ24
Літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Фото: відкриті джерела

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

У ГУР уточнили, що А-50У – це нова модернізована версія літака. Цей повітряний командний пункт росіяни використовували для далекого радіолокаційного виявлення, управління та наведення для ударів по Україні ракетами зі стратегічної авіації.

Збиття А-50У – черговий серйозний удар по потенціалу та можливостям терористичної Москви, — сказано в повідомленні.

Вартість знищеного літака — 350 мільйонів доларів. У розвідці зазначили, що «цінний літак» збили у взаємодії з Повітряними силами ЗСУ над Азовським морем.

У ГУР також показали фото останнього маршруту російського літака, на яких можна помітити, що він пролітав над Краснодарським краєм.

Різке падіння швидкості та висоти підбитого літака А-50У зафіксовано поблизу міста Єйськ, — уточнили у розвідці.

Нагадаємо, що сьогодні, 23 лютого, над акваторією Азовського моря був збитий російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 з позивним «Баян».

Літак А-50 має стратегічне значення для армії рф — це буквально «очі російської авіації». Чи зможуть поставити заміну пошкодженому борту і яка загальна кількість таких «летючих радарів» — розбираємось у нашому воєнному блозі.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

24 Квітня 2024
Погода
Більше новин