В інтерв’ю Sky News Володимира Зеленського попросили прокоментувати один із планів Дональда Трампа, за яким Київ має віддати окуповані землі Росії в обмін на вступ України до НАТО.
Зеленський же підкреслив, що членство в НАТО має бути запропоновано неокупованим частинам країни, щоб покласти край «гарячій фазі війни», за умови, що саме запрошення НАТО визнаватиме міжнародно визнані кордони України.
“Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно «взяти під парасольку НАТО» ту територію України, яку ми маємо під своїм контролем. Нам потрібно зробити це швидко. І тоді окуповані території Україна може повернути дипломатичним шляхом”, – сказав президент.
На думку гаранта, припинення вогню також необхідне, щоб «гарантувати, що Путін не повернеться», щоб захопити більше українських територій.
На питання про ставлення до Трампа Зеленський відповів, що “ми повинні працювати з новим президентом” США, аби в його особі “мати найбільшого прихильника”.
“Я хочу працювати з ним безпосередньо, тому що в його оточенні лунають різні голоси. І саме тому ми не повинні (дозволити. – Ред.) нікому з оточення зруйнувати нашу комунікацію. Це не допоможе і буде деструктивним”, – додав він.
Глава держави сказав, що хоче поділитись із Трампом своїми ідеями і “хоче почути його”.
Зеленський нагадав, що вже зустрічався з тоді ще кандидатом у президенти США в Нью-Йорку, й їхня розмова “була дуже теплою, доброю, конструктивною”.
“Це була дуже хороша зустріч, і це був важливий перший крок – тепер ми маємо підготувати кілька зустрічей”, – зазначив він.
29 листопада агентство Reuters повідомило, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав своїх колег із НАТО наступного тижня надати Києву запрошення приєднатися до Альянсу.
План перемоги Володимира Зеленського
16 жовтня президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді деталі плану перемоги, який раніше вже презентували іноземним партнерам. Він складається з п’яти пунктів і трьох секретних додатків і включає:
- запрошення України до НАТО;
- посилення оборони;
- стримування РФ;
- стратегічний економічний потенціал;
- заміщення окремих військових контингентів армії США в Європі українськими підрозділами (післявоєнний пункт).