У Гостомелі Путін хотів виграти битву за Київ. І саме тут він зазнав першої й фундаментальної поразки. Коли наші воїни знищили десант російських убивць і не дали Росії створити тут її плацдарм, світ побачив найголовніше. Побачив, що будь-яке зло може бути розбитим

Церемонія відбулась на території самого аеропорту “Антонов” . У ній також взяли участь прем’єр-міністри Італії, Канади та Бельгії та президентка Єврокомісії, які прибули до Києва 24 лютого.

Зеленський подякував усім друзям і партнерам України за підтримку, українським воїнам і мільйонам звичайних людей, які долучилися до захисту країни.

Очільник держави вручив орден «Золота Зірка» Герою України, майстер-сержанту Ігорю Грищенку, який із початку повномасштабного вторгнення РФ брав участь у бойових діях на Київському напрямку та продовжує захищати країну на Південно-східному напрямку. На лінії зіткнення Ігор Грищенко високопрофесійно виконує функції штурмана ударного комплексу БПЛА, знищуючи ворожих солдатів і техніку.

Найвищу державну нагороду також отримав капітан Максим Данильчук, який у 2022–2023 роках виконував бойові завдання в Донецькій та Харківській областях. Завдяки його вмілому керівництву захисники України знищили чимало російських окупантів і ворожої техніки. Зокрема, торік у лютому капітан забезпечив відбиття численних атак штурмових груп ПВК «Вагнер» на Донеччині.

«Золоту Зірку» з рук Президента одержав і зенітник, підполковник Олександр Долейко. Завдяки вмілому керівництву його підрозділ на початку російської агресії під час повітряних боїв знищив велику кількість ворожих цілей, захистивши українських військовослужбовців і техніку від знищення. Унаслідок ворожого ракетного удару зазнав поранення, але продовжував командувати та забезпечив виведення дивізіону з-під удару. Після лікування Олександр Долейко повернувся на службу.

Президент також присвоїв звання Героя України та вручив орден гранатометнику Національної гвардії, старшому сержанту Іллі Жеведю, який у червні 2022 року виявив мужність і відвагу в зупиненні переважальних сил російських окупантів на Донеччині. Він швидко організував оборону та знищив ворожу бронетехніку й близько десяти окупантів.

Президент вручив «Золоту Зірку» Герою України, капітану морської охорони Державної прикордонної служби Петру Мельнику. Під його керівництвом прикордонний загін навесні 2022 року виконував завдання в Маріуполі в умовах відсутності стійкого зв’язку, під постійними ракетно-артилерійськими, ракетно-бомбовими ударами противника, на тлі гуманітарної катастрофи та в умовах фактичного оточення. У Маріупольському морському торговельному порту група прикордонників під керівництвом Петра Мельника відбила декілька наступів ворога. У середині квітня 2022 року прикордонники передислокувалися на комбінат «Азовсталь». Капітан особисто брав участь в операціях з евакуації авіацією пораненого особового складу.

Найвищу державну нагороду отримав також Герой України, командир мінометної батареї ЗСУ старший сержант Денис Чубарев. Він продемонстрував, що вміє ретельно спланувати й побудувати щільну оборону, яка відсікає будь-яку агресію, дає змогу чинити опір з використанням 82-міліметрових мінометів протягом тривалого часу, унеможливлює проникнення диверсійно-розвідувальних груп у тил військ Збройних Сил України, та систематично змушує противника відступати, нерідко з втратами.

Крім того, Володимир Зеленський вручив відзнаки Президента «Хрест бойових заслуг» підполковнику Олегу Дмитришину, молодшому сержанту Сергію Добку, сержанту Олені Дубині та солдату Дмитру Ковальському.

Президент також вручив захисникам України ордени Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів і відзнаку «Іменна вогнепальна зброя».

Нагадаємо, що 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, до Києва прибула низка світових лідерів. До них належать президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністри Італії, Канади та Бельгії, колишні прем’єри Великої Британії та Швеції Борис Джонсон і Карл Більд.