Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

Він зауважив, що якщо дати «політично вижити» Путіну, тоді Росія буде використовувати іншу тактику.

Вона буде робити вплив на ті країни, де вона може отримати одразу ефект успіху. А це значить, країни менші, а тому під загрозою, я впевнений, і балтійські держави, і Молдова, і балканські держави, всюди, де Радянський союз мав присутність, — вважає глава держави.

Водночас президент наголосив, що Росія «не проковтнула Україну».

Я вдячний вашим державам, всьому світові, те, що вони допомогли Україні бути міцною. І зараз треба не робити пауз, а посилювати Україну. Тому що Росія точно на цьому не зупиниться, — констатував Зеленський.

Велика війна у Європі: що говорять про можливість нападу Росії на країни ЄС та НАТО

Нагадаємо, що ще восени минулого року у Європі почали лунати заклики готуватися до великої війни. Попри те, що Росія зосереджена на війні в Україні, країни Заходу стурбовані тим, що вона може вжити подальших дій, які загрожують їх безпеці.

Так, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що жителям Німеччини варто почати звикати до думки, що існує небезпека війни в Європі. Німецькі експерти також вважають, що збройне протистояння між Росією та НАТО ймовірне.

Своєю чергою, головнокомандувач армією Бельгії закликав Європу підготуватися до можливої війни з РФ. Зокрема, він вважає, що Путін може напасти на Молдову чи країни Балтії.

Тим часом в армії Естонії розповіли, чого не вистачає РФ, аби напасти на країну НАТО. Розвідка країни вважає, що для нападу на НАТО росіянам потрібно вивести з України 300 тисяч своїх солдатів, також РФ знадобиться час на відновлення військ.