Про це йдеться у статті політичної оглядачки BBC Лори Кюнсберг, яка була опублікована ще до того моменту, як влада США прийняла рішення про припинення надання військової допомоги Україні.

За її інформацію, один із членів української делегації, який супроводжував президента Зеленського під час візиту до Великої Британії на минулих вихідних, описав стан представників України, як «побиті, але цілеспрямовані».

Як повідомило BBC джерело в британському уряді, влада країни зробила все, щоб забезпечити президенту Зеленському «усі зручності», коли він прибув до Лондона на саміт 18 світових лідерів — після того, як ввечері 28 лютого президент США Дональд Трамп та віцепрезидент Джей Ді Венс влаштували йому «розгром».

Президент Зеленський в тому числі обійнявся з Кіром Стармером на Даунінг-стріт, 10 — де голову українські держави голосно вітав натовп, а ще пізніше провів зустріч з королем Чарльзом III.

Тож президент Зеленський, який зазнав критики від очільників Білого дому, а потім отримав зустріч із почестями у Великій Британії, не виглядав пригніченим — принаймні на публіці, пише BBC.

«Якщо ми не будемо зберігати бадьорість духу, ми підведемо усіх», — сказав він представникам медіа.

Як повідомляє Кюнсберг, Зеленський сказав їй, що готовий виконати одну з вимог президента Трампа — підписати угоду про корисні копалини, яка надасть США доступ до деяких природних ресурсів України.

Однак у тоні президента Зеленського під час розмови із представниками масмедіа в аеропорту Станстед не було нічого такого, що могло б говорити про його прагнення продемонструвати люб’язність до Трампа, пише журналістка.

Голова української держави дав зрозуміти, що не має наміру просити вибачення у Трампа або висловлювати жаль з приводу того, що сталося в Овальному кабінеті, як того вже неодноразово вимагали представники оточення президента США.

Президент Зеленський зазначив, що діставався до Білого дому кілька десятків годин і його візит сам по собі був знаком поваги. Він також сказав, що «нікого не ображав», а суперечка, яка вибухнула в Овальному кабінеті, «не була позитивною для жодної зі сторін».

Окрім того, на питання Кюнсберг — чи знає президент Зеленський, що президент Макрон і прем’єр Стармер пропонують місячне перемир’я між країною-агресором РФ і Україною в рамках свого плану досягнення миру і чи погодився б він на таку угоду — очільник української держави відповів жартом.

«Я все знаю», — лаконічно підсумував розмову Зеленський.

Нагадаємо, що 28 лютого під час заяв для преси Зеленського з Трампом в Овальному кабінеті Білого дому виникла перепалка в прямому ефірі. Президент США говорив Зеленському, що той «має бути вдячний», і звинуватив його в тому, що Україна «грається з Третьою світовою війною», не даючи українському президенту повноцінно відповісти. У якийсь момент Трамп заявив Зеленському, що «або ви укладаєте угоду, або ми йдемо». Віцепрезидент Джей Ді Венс захищав Трампа і сказав, що Зеленський «має бути вдячний президенту США», який «намагається запобігти руйнуванню його країни».