Утримання маєтку щороку обходиться у 30 мільйонів гривень.

Президент Володимир Зеленський нині проживає у державному маєтку на території елітного селища Конча-Заспа. Як повідомляєрозслідування журналістів «Схем», наприкінці 2019 року будинок було відремонтовано за понад 300 тисяч гривень з держбюджету.

До переїзду Зеленський готувався ще з березня, а проживати у Конча-Заспі почав з липня, — журналісти зафіксували, як кортеж президента заїжджає на територію ввечері, і виїжджає вранці.

Будинок Зеленського має 3 поверхи, загальна площа складає понад 2 тисячі квадратних метрів. В ньому є чотири спальні, ліфт, кінозал, більярдна, солярій, сауна, басейн і масажний кабінет. Ще кілька гектарів території навкруги обгороджені високим парканом. Розслідувачі повідомляють, що останні 5 років маєток стояв пустим, а до того у ньому тривалий час проживав екс-президент Віктор Ющенко.

У відповідь на розслідування, ввечері 9 липня Офіс президента повідомив, що Зеленський продав свій будинок у селі Іванковичі Київської області, і через це тимчасово проживатиме у державній резиденції. Натомість, автори розслідування нагадують, що перед вступом на посаду Зеленський обіцяв «перетворити державні резиденції на табори відпочинку та місця для екскурсій».

Раніше стало відомо, що обслуговування цього помешкання коштує державі та платникам податків аж 30 мільйонів гривень на рік. Лише на освітлення маєтку щороку йде близько 400 тисяч гривень.

Фото: «Схеми»