Про це йдеться в картці законопроєкту №10343.

Закон дозволить Міністерству оборони затверджувати для Сил безпеки і оборони протоколи та стандарти надання домедичної та медичної допомоги на основі стандартів НАТО, а також здійснювати нагляд за їхнім дотриманням.

Крім того, Міноборони зможе затверджувати перелік, стандарти якості та мінімальні вимоги до спеціалізованих медичних виробів, які використовують Сили безпеки і оборони під час бойових дій.

У пояснювальній записці законопроєкту стверджувалося, що документ у підсумку допоможе задовольнити потреби в забезпеченні військових частин сучасним та якісним медичним майном.

Заступниця міністра оборони Наталя Калмикова раніше наголошувала, що вкрай важливо ввести в законодавче поле стандарти надання медичної та домедичної допомоги на догоспітальному рівні, а також стандарти, які застосовуються до якості турнікетів та інших складових аптечок й наплічників.

Раніше також повідомляли, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків. Закон про внесення змін до глави ХІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо строків строкової військової служби отримано з підписом президента,