Про це він заявив на пресконференції після завершення переговорів, повідомляє  “Європейська правда”.

Зеленський пояснив, що зараз тривають консультації, у проведенні яких допомагає президент Франції Емманюель Макрон

“Ми проговорювали з Емманюелем його давнішню ідею. Ми підтримуємо ідею (миротворчої місії, яка означає – ред.) посилення України”, – заявив він.

Президент Зеленський наголосив, що вже отримав позитивні новини. “Емманюель мав контакти щодо цього з деякими лідерами. Ми в процесі, але я бачу, що є позитив від деяких лідерів”, – заявив він.

Втім, президент утримався від конкретизації  формату місії, пояснивши, що це “сенситивне питання”.

“Тут питання деталей і ми обговорюємо ці деталі”, – додав він.

Говорячи про можливі мирні гарантії безпеки у рамках мирних домовленостей Зеленський нагадав, що найкращою гарантією для України було би членство України в НАТО, тому Україна і далі працює на отриманням запрошення до вступу.

Також, за словами Зеленського, Україна забезпечена фінансово на наступний рік, проте недостатньо сильна для тих чи інших дипломатичних кроків.

Нагадаємо, країни Європи обговорюють відправку військ до України в разі припинення вогню або мирної угоди.

Раніше Італія заявила про готовність спрямувати свої війська в Україну, якщо угода про завершення війни передбачатиме створення контрольованої лінії розмежування.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус допустив участь його країни у миротворчій місії в Україні, але повторив інших європейських політиків, заявивши, що ще занадто рано ухвалювати рішення про будь-яку присутність військ в Україні.

Польща відхилила пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона про спільну військову миротворчу місію в Україні після укладення перемир’я Києва з Москвою. Раніше прем’єр Польщі Дональд Туск на пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Польща і так взяла на себе тягар захисту кордону НАТО з Білоруссю та Росією, тому країна не надсилатиме миротворчих військ в Україну після припинення вогню.