Виступ президента транслює ютуб-канал Офісу президента України.
“Я вірю в Європу. І ви повинні вірити. І я закликаю вас діяти – заради себе, заради Європи, заради народів Європи, ваших націй, ваших домівок, ваших дітей і нашого спільного майбутнього. Для цього Європа має стати самодостатньою – об’єднаною спільною силою, українською та європейською”, – сказав він.
Зеленський вказав на те, що прямо зараз українська армія, за підтримки світової допомоги, стримує Росію.
“Але якщо не ми, то хто їх зупинить? Будьмо відвертими – нині ми не можемо виключати можливість, що Америка скаже Європі “ні” у питаннях, які їй загрожують. Багато лідерів говорили про те, що Європі потрібні власні Збройні сили – Армія Європи. Я вірю, що цей час настав. Збройні сили Європи мають бути створені”, – наголосив він.
Також Зеленський заявив, що не відмовиться від членства України у НАТО.
“Я не зніму членство України в НАТО зі столу. Але саме зараз найбільш впливовим членом НАТО, здається, що це Путін”, – сказав Зеленський.
Він зазначив, що забаганки російського диктатора мають силу блокувати рішення НАТО, попри те, що це саме українська армія зупинила Росію, а не війська Альянсу.
Про що говорив Зеленський у другий день Мюнхенської безпекової конференції:
- Цього року Москва планує створити 15 нових дивізій, чисельність яких досягне 150 тис. Це більше, ніж національні армії більшості європейських країн. У Росії щотижня відкриваються нові центри комплектування армії. І Путін може собі це дозволити – ціни на нафту все ще досить високі, щоб він міг ігнорувати світ.
- Білорусь межує з трьома країнами НАТО. Він фактично став плацдармом для російських військових операцій. За словами Путіна і Лукашенка, Білорусь зараз має заборонену зброю – ракети середньої дальності й навіть ядерну зброю. Путін явно бачить Білорусь як ще одну російську провінцію.
- На польському та литовському кордоні з Білоруссю вже були провокації міграційної кризи, влаштовані російською розвідкою, щоб розбурхати хаос у Європі. Але що, якщо наступного разу це будуть не мігранти? А якщо це російські війська? Чи північнокорейські війська?
- Вчора тут, у Мюнхені, віцепрезидент США чітко дав зрозуміти – десятиліття старих відносин між Європою та Америкою закінчуються. Відтепер все буде інакше, і Європі потрібно до цього пристосуватися.
- Багато лідерів говорили про те, що Європа потребує власної армії – європейської армії. Я вірю, що час настав. Треба створити Збройні сили Європи.
- Україні потрібно те, що ви можете надати. Зброя. Навчання. санкції. Фінансування. Політичний тиск. І єдність.
- Кілька днів тому президент Трамп розповів мені про свою розмову з Путіним. Він жодного разу не згадав, що Америці потрібна Європа за цим столом. Це багато про що говорить. Старі часи минули – коли Америка підтримувала Європу просто тому, що завжди це робила.
- Але президент Трамп якось сказав: “Важлива не сім’я, в якій ти народився, а та, яку ти створив”. Ми повинні будувати якомога тісніші відносини з Америкою, і – так, нові відносини – але як європейці, а не просто як окремі нації.
- У цій війні на боці України не воюють чужі армії. Але Путін втратив у цій війні майже 250 тисяч солдатів. Понад 610 тисяч отримали поранення. Тільки в Курській битві наші війська знищили майже 20 тисяч російських солдатів.
- Моя пропозиція: східний кордон України, східний кордон Білорусі, східний кордон країн Балтії, східний кордон Фінляндії. Це найсильніша лінія безпеки для всіх нас у Європі, тому що це лінія міжнародного права.