Про це він сказав на зустрічі із журналістами.
“Бачите, як складно зробити навіть перший крок — встановлення припинення вогню. Уявіть собі, як будуть обговорюватись питання територій, санкцій. І тому є такі сигнали, що, напевно, після встановлення режиму тиші, деякі країни хотіли би, щоб ми з росіянами залишились сам на сам. Але я впевнений, що Європа буде поруч”, — говорить президент.
Раніше держсекретар Рубіо сказав, що у війні Росії проти України має відбутися справжній прорив, інакше Трампу доведеться вирішувати, скільки часу приділяти цьому питанню. За його словами, російсько-українська війна “не має військового рішення”, Путін не може захопити всю Україну, а українські військові не можуть повністю відтіснити росіян за держкордон. Рубіо також зазначив, що США наразі не відмовлятимуться від посередництва.
29 квітня речниця Держдепу Теммі Брюс заявила, що США очікують від обох сторін конфлікту конкретних пропозицій щодо припинення війни. Якщо прогресу досягнуто не буде, США можуть відійти від ролі посередника в переговорах.
2 травня Брюс повторила цю тезу: “Ми не збираємося літати по всьому світу, щоб бути посередниками на зустрічах. Зараз це справа двох сторін, і зараз саме той час, коли вони повинні представити і розробити конкретні ідеї щодо того, як конфлікт має завершитися. Це буде залежати від них”.
За її словами, США й надалі допомагатимуть і робитимуть усе, що можуть, для досягнення миру, але робота “має вестись між двома сторонами”.
Раніше держсекретар США Марко Рубіо казав, що позиції Росії та України все ще “далекі одна від одної”, і США намагатимуться досягти угоди, але в якийсь момент Трампу потрібно буде визначитися, скільки часу він ще готовий приділити цьому питанню.
За його словами, російсько-українська війна “не має військового рішення”, Путін не може захопити усю Україну, а українські військові не можуть повністю відтіснити росіян за держкордон.