Про це йшлось в інтерв’ю британському виданню The Guardian.

В інтерв’ю президент заявив, що планує обміняти “одну територію на іншу, але не знає, яку частину окупованої Росією землі попросить натомість”, додавши, що всі території важливі, тому не віддає пріоритету якомусь конкретному регіону. “Ми хочемо обміняти Курськ на нашу територію. Але всі наші території важливі, тут немає пріоритету для обміну”, — сказав гарант.

Зеленський попередив, що якщо новий президент США Дональд Трамп припинить підтримку України, Європа не зможе заповнити цю прогалину самостійно.

“Є голоси, які говорять, що Європа може запропонувати гарантії безпеки без американців, і я завжди кажу “ні”. Гарантії безпеки без Америки не є реальними гарантіями безпеки”, — сказав він.

Важливість американської підтримки Зеленський пояснив на прикладі поставок американських систем ППО Patriot.

“Тільки Patriot може захистити нас від усіх видів ракет. Є й інші європейські системи, але вони не можуть забезпечити повний захист. Тож навіть на цьому маленькому прикладі ви бачите, що без Америки гарантії безпеки не можуть бути повними”, — додав він.

Ще заяви президента:

“Не думаю, що війська ООН чи щось подібне колись справді допомагало комусь в історії.

США отримають пріоритетний доступ до запасів рідкісних земельних металів (елементів) України. В інтересах США, щоб українські природні ресурси не потрапили до лап РФ, яка буде ділитись ними з Китаєм, КНДР і Іраном.

Ті, хто допомагає нам рятувати Україну, будуть (матимуть шанс) її відновити, своїм бізнесом разом з українським бізнесом.

Ми сподіваємося, що наші команди визначать дату та план зустрічей у США. Як тільки це буде узгоджено, ми готові, я готовий.

Про заморозку програм USAID: “Для нас найголовніше – це військова допомога, і вона збережена, за що я вдячний. Якщо США не готові продовжувати свою гуманітарну місію, ми самі знайдемо вихід із цієї ситуації”.

Гарантії безпеки для України без участі США не будуть справжніми.

Для залучення Дональда Трампа на свій бік американським компаніям запропонують вигідні контракти на реконструкцію України та інвестиційні поступки.

Для безпеки України критично важливо, щоб військова підтримка США тривала.

Миротворчий європейський контингент в Україні має складати щонайменше 100-150 тис. військових, вони мають бути готові вступити в бойові дії з російською армією, якщо Москва знову нападе”.

Видання зазначає, що після Мюнхена Зеленський може одразу відправитись у США на зустріч із Трампом.