Про це повідомляє CTK.

Було корисно, щоб деякі солдати, наприклад, з Франції, перебували на території України, не воювали там, але, можливо, допомагали в навчанні, — заявив глава чеського уряду.

Однак переважна більшість країн Європи зійшлася на тому, що це питання не обговорюватиметься чи розглядатиметься надалі, оскільки така ідея для них «неприйнятна», каже Фіала.

Ніхто в Європі не збирається відправляти війська в Україну… Я не думаю, що треба драматизувати та лякати людей якимись речами, які ніхто не пропонував і не пропонує у тій формі, в якій вони інтерпретуються, — каже він.

Нагадаємо, що напередодні з’явилась інформація, що НАТО може відправити свої війська до України. Президент Франції заявив, що вони почули прохання Володимира Зеленського про посилення підтримки Києва, однак консенсусу щодо відправлення військ НАТО поки що немає.

Слова Макрона викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська. Зокрема, низка європейських країн, включаючи Німеччину, Польщу, Італію та Чехію, а також Сполучені Штати Америки, категорично відкинули ідею введення наземних військ.

Водночас Латвія та Естонія не виключають можливості відправлення солдатів в Україну.