Про це повідомив народний депутат фракції “Слуга Народу”, голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Продовжуємо приводити українське законодавство до норм Євросоюзу. Парламент підтримав у другому читанні законопроєкти № 11172 (щодо маркування лікарських засобів) та № 10293 (щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності).

Як приклад, Радуцький наводить те, що виробники нерідко наносять на упаковку, наприклад, фразу «препарат №1».

Це суперечить правилам чесної конкуренції та стандартам, які діють у більшості країн світу.

Тож пояснювальній записці до законопроєкту №11172 йдеться, що відтепер виробники лікарських засобів не зможуть розміщувати на зовнішній і внутрішніх упаковках інформацію про необґрунтовані переваги препарату та інші дані, які сприятимуть просуванню його на ринку.

Також вимога стосується відомостей про юридичних чи фізичних осіб, які не є виробниками чи власниками реєстраційного посвідчення на ліки.

На упаковці дозволяється вказувати лише виробника та власника реєстраційного посвідчення, а також інформацію про застосування лікарського засобу. Закон набирає чинності через 4 місяці після публікації.

Очікується, що ухвалення цього закону підвищить захист прав споживачів, посилить відповідальність виробників і продавців та сприятиме здоровій конкуренції на ринку лікарських засобів.

Раніше також повідомляли, що 6 червня Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроєкт, який має запобігти тому, щоб лікарі, які призначають пацієнтам ліки, або аптеки, які їх продають, отримували фінансові винагороди в обмін на це.

Законопроєкт передбачає, що лікарі, які виписують пацієнтам медикаменти та лікарські засоби, а також аптеки, які їх продають, мають:

  • дотримуватись принципу чесності та неупередженості у всіх своїх професійних взаємодіях – у тому числі прямо або опосередковано пов’язаних із проведенням рекламних або промоційних заходів суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво та/або реалізацію лікарських засобів, медичних виробів (виробів медичного призначення), допоміжних засобів реабілітації, а також їх представниками
  • не використовувати свої повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості в особистих інтересах і не отримувати від них особисту вигоду
  • об’єктивно призначати та відпускати лікарські засоби, медичні вироби (вироби медичного призначення), допоміжні засоби реабілітації – без впливу особистих інтересів
  • усвідомлювати відповідальність перед людьми під час надання їм медичної, фармацевтичної та/або реабілітаційної допомоги