Про це розповів в ефірі КИЇВ24 ізраїльський журналіст Цві Зільбер.

«Ось учора по території Ізраїлю випустили понад 3 тисячі ракет, це тільки за офіційними даними, за такими консервативними підрахунками, але з них більша частина це все-таки примітивні «Кассам». Це залізна трубка запаяна з порохом, яка летить всього на кілька кілометрів за балістичною. Траєкторією, відповідно, не прицільна, це абсолютно така терористична зброя, куди потрапить, і чим більше жертв серед мирного населення, тим більше перемог буде собі приписувати ХАМАС» – розповів він.

Зі слів журналіста, система захисту від атак не може справлятися з такою кількістю ракет.

«Ми бачимо, як вони заспамили систему «Залізний купол», яка вже просто не справлялась з такими обсягами ракет, які летіли у величезній кількості. Це і мінометні снаряди, і «Кассами», але були серед них і ракети небезпечніші, які ось теж система ППО пропускала, тому що, мабуть, вона не вміє ще відрізняти, яка ракета небезпечніша, яку ракету треба збивати в першу чергу (…) Тобто можете уявити, у них є ракети, правда, в обмежених кількостях, які летять більш як на 100 кілометрів» — пояснив Зільбер.

Натомість у Хезболли ресурсів більше, каже аналітик.

«Хезболла має сотні тисяч іранських ракет великого радіусу дії, дуже небезпечних та смертоносних, тому вони можуть точно вразити будь-який об’єкт на території Ізраїлю. І наша ППО, звичайно ж, збиватиме якусь частину цих ракет, але в Ізраїлі є стратегічні об’єкти на кшталт ядерних реакторів і так далі, на які Хезболла може відкрити вогонь, і це призведе до жахливих наслідків для Ізраїлю. З слів Зільбера, «війна на Другому Фронті, на Північному Фронті – це для Ізраїлю один із найкошмарніших сценаріїв», яких країна намагаєтсья не допустити. 

Фото: gettyimages