Російські військові у своїх частинах піддаються знущанням.

Про це йдеться у розслідуванні видання “Проект”.

Так, журналісти видання вивчили біографії вищих російських офіцерів та історії ввірених їхніх військових частин, щоб зрозуміти їхню безпрецедентну жорстокість. Відомо, що у Бучі стояла 64-та окрема мотострілецька бригада 35-ї загальновійськової армії РФ. Ця частина дислокується в селищі Князє-Волконське Хабаровського краю. Її позивний – “Млєчнік” – серед місцевого населення став ім’ям прозивним.

Журналісти з’ясували, що серед призовників “Млєчнік” вважається пекельним місцем. Батьки солдатів, що служили в 64-й бригаді у 2017-2019 рр. кажуть, що годують в частині погано, у казармах холодно, спорядження видають старе й не за розміром. “Перед деякими перевірками частини солдатів навіщось ховають у лазні, лісі та інших місцях. Можливо, не хочуть лякати перевіряючих зовнішнім виглядом солдатів, бо форма, берці, фізичний стан залишають бажати кращого”, – розповіла мати одного з призовників.

Проте найстрашніше в “Млєчніку” – побої та вимагання, якими займаються і призовники, і офіцери. Зокрема, військовослужбовці збиваються в банди і кошмарять товаришів по службі: відбирають у них готівку, банківські карти, мобільні телефони. Дуже часто призовники намагаються втекти з частини або домогтися, щоб їх комісували по здоров’ю – їдять хлорку, ковтають голки і навіть доходить до самогубства.

Крім Хабаровської, на київському напрямку воювала і 127-а мотострілецька дивізія 5-ої загальновійськової армії РФ. Вона дислокується в селищі Сергіївка Приморського краю. Солдати з цієї частини також розповідали про знущання, побиття і вимагання з боку товаришів по службі з Кавказу. Крім того, там зафіксовані випадки самогубств, “нещасних випадків” на полігоні, а в самому селищі недалеко від частини знаходили обезголовлені трупи у військовій формі.

“Хабаровськ, Сергіївка і Уссурійськ – місця, звідки в Росії найчастіше збігають строковики і контрактники. Але на першому місці в Росії за кількістю справ про нестатутні відносини – Московська область, де серед інших з’єднань розквартирована 1-а гвардійська танкова армія… У частинах армії в Наро-Фомінську і селищі Калінінець постійно фіксуються випадки побоїв, вимагання і невмотивованої жорстокості. А ще там гинуть солдати – у мирний час, при виконанні наказів командирів”, – зауважили у виданні “Проект”.

І додали, що будь-які події в російській армії ретельно ховаються, а судові справи припиняють.

Фото: Фейсбук