Про це йдеться у розслідуванні Суспільного.
Видання припускає, що більшості цих хлопців (очевидно, маючи на увазі жителів Криму — ред.) на початок війни у 2014 році було по 8-15 років, а їхні погляди сформувало окуповане середовище.
Журналісти дізналися імена 22 чоловіків з окупованих територій, які стали російськими строковиками, але наразі не можуть підтвердити добровільність чи примусовість цього, хоча деякі з них відкрито підтримують Росію.
Стаття 51 Женевської конвенції забороняє окупаційній державі примушувати осіб, які перебувають під її захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах. Забороняється в тому числі тиск та пропаганда, спрямовані на забезпечення добровільного вступу на військову службу.
“Проте щодо багатьох ідентифікованих у нас виникли сумніви у добровільності їхнього призову. Ми намагалися зателефонувати їм чи їхнім родичам, надсилали запитання у месенджери, які вдалося знайти. Запитували, чи добровільно вони потрапили на службу. Також ми звернулися з аналогічними запитаннями до трьох призваних жителів Криму. Наші запитання усі проігнорували”, — повідомили журналісти.