Про це в ефірі КИЇВ24 розповів народний депутат, член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

За його словами, тепер урядом визначається, що для отримання бронювання від мобілізації людина мала бути працевлаштованою на підприємство до 18 травня 2024 року.

«На підприємствах є одна ключова норма, яка фактично призведе до того, що кількість людей, які раніше були заброньовані, не втратять такий статус взагалі. Це означає, що підприємства, які подають свої дані на бронювання, не просто повинні підлягати тому, що останні три місяці працівник отримував заробітну плату на рівні 20 тисяч гривень, не тільки, що підприємство підпадає під статус критичності, яка відзначається на рівні органів місцевого самоврядування або обласних військових адміністрацій, але й цей працівник мав працювати там до 18 травня 2024 року», – пояснив нардеп.

Ті, хто прийшов на роботу вже після цієї дати, будуть позбавлені статусу бронювання.

За словами нардепа, це означає, що серед тієї кількості заброньованих, яка була до ухвалення Кабміном відповідної постанови, значна частина буде позбавлена статусу бронювання.

Нагадуємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповідав про оновлені правила бронювання. За його словами, тепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки. Також введено обов’язковий зарплатний критерій.

“Для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради “тіньової” домовленості про бронювання”, — зазначає прем’єр-міністр.

Шмигаль теж підкреслив, що усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися лише через портал “Дія”. Також відбуватиметься щомісячний моніторинг відповідності підприємств та організацій всім критеріям.

ДОПОВНЕНО о 17:15.

«Жодних вимог до дати працевлаштування працівника не буде»: Мінекономіки спростувало інформацію нардепа про обмеження в бронюванні.

У відомстві наголосили, що інформація про неможливість бронювання для працівників, які були працевлаштовані після 18 травня 2024 року, — не відповідає дійсності.