Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин має готовність та амбіції щодо налагодження зв'язків з Росією для відновлення економіки власної країни.
TOPSHOT - In this pool photo distributed by Sputnik agency, Russia's President Vladimir Putin (R) shakes hands with North Korea's leader Kim Jong Un (L) during their meeting at the Vostochny Cosmodrome in Amur region on September 13, 2023. Russian President Vladimir Putin and North Korean leader Kim Jong Un both arrived at the Vostochny Cosmodrome in Russia's Far East, Russian news agencies reported on September 13, ahead of planned talks that could lead to a weapons deal. (Photo by Mikhail METZEL / POOL / AFP) (Photo by MIKHAIL METZEL/POOL/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що деякі заводи Північної Кореї почали працювати із підвищеною потужністю. Експерти вважають, що це, ймовірно, не принесе великих плодів для країни. Проте вони припускають, що амбіції та незвична готовність лідера КНДР Кім Чен Ина окреслює “конкретні показники успіху”.
Це відображає зростаючу впевненість Кім Чен Ина у результаті його відносин із президентом Росії Володимиром Путіним, що розвиваються після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
“Після кількох років важких випробувань, які випали на долю простих північнокорейців під час пандемії коронавірусу, Кім Чен Ин, схоже, має намір використати частину отриманого прибутку для підвищення рівня життя та розширення промислової бази”, – каже науковець аналітичного центру Sejong Institute у Сеулі Пітер Уорд.
Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік заявив, що економічна ситуація в Північній Кореї “значно покращилася” за останні місяці в результаті російських постачань продовольства, сировини та нафтопродуктів.
Експерти підкреслили, що точний стан економіки Північної Кореї неможливо виміряти за відсутності надійних офіційних даних.
Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада минулого року. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.
16 листопада Росія та Північна Корея після двосторонніх переговорів з економіки, науки та технологій підписали протокол про розширення співпраці в різних сферах. Сторони обговорили кроки щодо “пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці”.
23 листопада КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна, про що свідчать дані розвідувальної агенції. Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.
Із серпня 2023 року російські кораблі регулярно відвідували північнокорейський порт Расон. За даними американської розвідки, таким чином Пхеньян надіслав до РФ близько 2000 контейнерів зі зброєю.
4 січня координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія вже давно придбала у Північної Кореї балістичні ракети та встигла використати їх для ударів по Україні. Дальність балістичних ракет, які придбала Росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів. Ними окупанти атакували Україну 30 грудня та 2 січня.
Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив, що Росія вже використовувала на війні проти України ракети, які їй передала Північна Корея.
Галушкін знепритомнів, коли підключився до відеозасідання, але суддя не зупиняла засідання.
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.