Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Полонені перебувають у Службі безпеки України. Тривають слідчі та оперативні дії. Також Україна має їхні документи, банківські картки та особисті дані.
«Маємо інформацію про те, що таких громадян Китаю в підрозділах окупанта значно більше, ніж двоє. Зараз зʼясовуємо всі факти. Працюють розвідка, СБУ, відповідні підрозділи Збройних Сил», — заявив Зеленський.
Президент доручив міністру закордонних справ Андрію Сибізі негайно звʼязатися з Пекіном і зʼясувати, як Китай збирається на це реагувати.
Президент повідомив про полон під час спільної з прем’єр-міністром Бельгії Бартлм де Вечером пресконфереції 8 квітня. За словами президента, це сталося на Донеччині.
“У бій вступили українці на Донеччині – Тарасівка, Білогорівка – з шістьма китайськими військовими. Двоє – в полоні. Відповідно, є документи, є їх паспорти, є навіть кредитні картки. Це громадяни Китаю”, – сказав Зеленський.
Він зазначив, що це важливо, і США потрібно більше приділити увагу тому, що відбувається.
“Це ще одна країна, яка військово підтримує вторгнення Росії в Україну на боці Росії. Це ще одна (країна) після Ірану, Сирії, військових Північної Кореї. Але є різниця: північнокорейці на Курському напрямку воювали проти нас. Китайці воюють на території України “, – пояснив президент.
Він підкреслив, що це важливий момент, який нам потрібно терміново обговорити з партнерами.
Нагадаємо, з початку російського вторгнення в Україну Китай заявляв про нібито свою нейтральну позицію щодо війни. Офіційно, Пекін нібито не надає сторонам військову допомогу. Однак низка китайських компаній продовжують постачати Росії товари подвійного призначення.
Варто зауважити, що російський диктатор Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін є товаришами. Зокрема, у травні минулого року Путін їздив до Китаю, а попри санкції від партнерів України між Китаєм то Росією активно розвивається економічне партнерство.
Як повідомлялось, Фон дер Ляєн закликала Китай допомогти досягти миру в Україні та обговорила мита