Про це йшлось у сюжеті телеканалу «Київ».

Ірина разом зі своєю великою родиною вже 9 місяців змушена жити не вдома, на Херсонщині. У перші дні відкритого вторгнення над її будинком у Генічеську літали ракети.

«Було дуже гучно чутно, було дуже страшно. Ми в піжамах тікали, куди очі бачили. Ми тікали через Запоріжжя. Вдома ми з того часу не були, «руський мір», що можна сказати» – згадує Ірина Гапієнко, вимушена переселенка.

Спочатку багатодітну родину разом із собакою прихистили в Чернівцях, а пізніше вони переїхали в будинок до знайомих у Нових Петрівцях. Та й там несолодко.

«Неможливо сидіти вдома, коли по 2 доби немає світла. Коли діти не мають змоги навчатися. Якщо нам світло дали, то у вчителів немає. Немає інтернету, вишки 4G не працюють. Постійні: «ой мамо, ракетка полетіла». Або вибухи – вікна дрижать», – розповідає Ірина Гапієнко.

Російські снаряди фактично знищили помешкання Галини в Бородянці.

«Прилетів снаряд, зачепив кут будинку. Немає кухні, немає веранди, вхідних дверей і гаража», – із жахом згадує Галина, мешканка Бородянки.

Жінка зізнається: поки було тепло, можна було якось там жити, та зараз з настанням холодів без опалення залишатися в аварійному будинку – нереально.

Та, на щастя для Галини з її маленькою донечкою та ще більш ніж 30 родин з дітьми, знайшлися доброчинці, які абсолютно безкоштовно організували для людей переїзд у Європу строком щонайменше на пів року.

«Діти їдуть до Франції на холодний період, на зимовий опалювальний період. Поїздка створена фондом «Збережи життя» Євгенії Кулеби за підтримки КОВА і приймаючої французької сторони, яка забезпечує їхнє і проживання, і харчування, і розселення у Франції», – розповідає Надія Шандро, заступниця керівника служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної військової адміністрації.

Автобус прямує на південь Франції, у Ніццу. А загалом, це вже восьмий такий доброчинний тур для українців. Організатори цього благодійного заходу переконують – це далеко не остання така подорож для наших людей, які дійсно цього потребують.

Олександр Храпач

Фото: Фейсбук