Про реальний досвід тих, хто вижив після останнього вибуху у Києві, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Киянка Олена Борисівна живе разом з чоловіком, який має інвалідність. Він погано чує і майже не бачить. Тієї страшної ночі, коли у Солом’янському районі столиці пролунали вибухи, вони вдвох спокійно спали й не чули сигналу.

«Я вийшла на кухню, о 6 годині й тільки я почала наливати собі каву як в мене за спиною відкрилося вікно, все розсипалося і підлога була наче вона кришталева», – пригадує вона.

Після першого вибуху подружжя пішло до паркінгу у сусідній будинок. Там перечекали обстріл, коли повернулися до квартири, побачили наслідки ракетної атаки.

«Коли прийшли до хати це жах, все розбите, наче з льоду зроблена вся підлога вікна всі відкриті, двері з балкона на підлозі», – розповідає киянка.

З вулиці видно, де вибухова хвиля повибивала вікна і двері на балконах та фасаді будинку. Олені Борисівні пощастило,  від можливих поранень врятувало те, що вони пішли до сховища. Раніше ховалися у квартирі між двома стінами.

«Зазвичай ми не ховалися ми сідали ось тут між двома стінами ця стіна, там є кімната і тут стіна там теж є кімната, а більше ми не знайшли такого місця де було б дві стіни», – розповідає жінка.

Але у службі надзвичайних ситуацій пояснюють так зване «правило двох стін» діє тільки тоді, якщо обстріл почався раптово.

«Правило двох стін можливо використовувати в екстрених випадках, коли ви залишилися в помешканні і раптово почався обстріл. Перечекати, якщо з’явиться час, якщо можна перейти в укриття — ми переходимо в укриття», – пояснює начальник управління організації заходів цивільного захисту Олег Стоволос.

Залишатися вдома під час обстрілів небезпечно, ні сходи, ні ванна, ні будь-який коридор не захистять.

«Я вважаю що це для самозаспокоєння, щоб нікуди не переходити і людина вважає, що це безпечно, якщо ми подивимось по фотографіях зруйнованих будинків, якби ви знаходились в цьому місті, то це б були трагічні наслідки», – каже він.

Стоволос нагадує, врятувати від обстрілів може тільки приміщення під землею.

«Вкотре нагадуємо про те, що люди повинні визначити укриття біля свого будинку ,куди вони будуть укриватися в разі, якщо почалася повітряна тривога. Якщо все ж таки почався обстріл і нема поруч укриттів, ми можемо скористатися підвальним приміщенням будь-якого житлового будинку, можливо, підземним простором магазину, щоб перечекати небезпеку», – наголосив він.

А найкращий варіант — перечекати небезпеку у метро.

Олена Борисівна з чоловіком радіють, що їх знайома вчасно попередила і відправила їх у паркінг по сусідству. Саме це вберегло їх.

«Ось тепер вже будемо ходити, якщо буде ця тривога і буде чутно, що вона є, або хтось із сусідів подзвонить, то ми звичайно будемо ходити, бо ми не знали, що так близько», – каже Олена Борисівна.

Мешканці поступово оговтуються від пережитого. Прибирають зруйноване і радіють тому, що вдома збереглися дорогі їх серцю речі. А головне — розуміють: завдяки тому, що вчасно сховалися, вберегли й себе і близьких людей поруч.