Про це йшлось у матеріалі КИЇВ24.

Ми вже не перший рік знаходимося у стані відкритої війни і буквально кожен українець перебуває у стресі і відчуває емоційний тиск. І відповідно потреба фахівців з психологічної допомоги висока як ніколи.

Тому на базі Київського Центру стресостійкості стартував 5-денний тренінг під назвою «Управління проблемами плюс».

У межах тренінгу учасники здобудуть базові навички допомоги, а також навчаться проводити оцінювання та виявлення тих, хто потребує додаткової підтримки.

«Кількість запитів на отримання психологічної допомоги зростає, навіть якщо людина вважає, що все добре, все нормально. Але різноплановість цієї допомоги, яку потрібно надавати вона величезна. Це діти. Люди які були в окупації, з інвалідністю. Величезна кількість напрямків і всі вони потребують психологічної допомоги. І чим більше методик знають психологи, які працюють у нас, тим якісніше вони можуть надавати таку допомогу», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Управління Проблемами Плюс (УП+) – це доказова індивідуальна психологічна інтервенція низької інтенсивності (5 сесій), розроблена ВООЗ для дорослих, які постраждали від несприятливих обставин, чи переживають екстремальні ситуації, чи глобальні катаклізми. Методика направлена на розв‘язання таких психологічних проблем як стреси, страх, почуття безпорадності.

«Ми можемо навчати нефахівців з психічного здоров‘я. А людей інших професій. Ми говоримо про соціальних працівників, наприклад, це можуть бути педагоги, це може бути молодший медичний персонал. Вона є трансдіагностичною, оскільки це не для фахівців, нам не потрібен діагноз. Вони можуть допомогти людям, які знаходяться в стані високого дистресу і мати прояви депресії, тривоги, стресу», –  пояснила психолог, тренерка Лідія Касянчук.

Тож головна мета цих 5-денних занять не просто передати фахівцям нові методики, а щоб і вони вже самі стали консультантами й могли навчити інших використовувати ці інструменти у повсякденній практиці.

Олександр Храпач