Житловий багатоповерхівці у Святошинському районі майже півстоліття, він давно потребує низку ремонтів. Мешканці багатоповерхівки нарікають на бездіяльність та зловживання комунальників, які незаконно освоїли їхні кошти на ремонт електромережі. Про це йдеться у матеріалі телеканалу «Київ».

Перед настанням холодів люди особливо переймаються через внутрішньобудинкові електромережі. Кожного опалювального сезону старі й занедбані електрощитові димлять та іскряться.

«Була пожежа і диміло, ми викликали аварійку. Буде плавитись, сказав нам електрик. Мовляв, вся ця ваша система не витримає – вона у вас вся погорить», – розповідає мешканка будинку Ірина.

Час від часу у будинку трапляються знеструмлення, останнє – у серпні.  «У лежаку згоріли проводи. Аварійка їх замінити не може. Ми просто переключили людей, щоб у них було світло. Але лишаєм заявку в управляючій компанії, щоб вони зробили капремонт. Нам відповідає та сама управляюча, що у вас «все ок», закрийте рота. Найпростіше, якщо ми тут залишимось без світла; найгірше – згоримо, загинемо», – переймається мешканець будинку Юрій.

Хотіли полагодити електрику в будинку самотужки, взявши участь у міській програмі співфінансування, розповідають мешканці. За довгі роки зі сплачуваного комірного накопичилось майже 400 тисяч гривень, які люди планували використати на капітальні ремонти свого будинку.

Реалізувати задумане не встигли – гроші освоїли, без погодження з мешканцями. Комунальники найняли підрядника, який в травні замінив труби холодного та гарячого водопостачання в будинку. Вже в серпні труби прорвали. Мешканці запідозрили що їх з ремонтом обдурили, вартість робіт завищили. Для оцінки зробленого найняли незалежного експерта.

«Фактично прокладена менша довжина труб, не виконана теплоізоляція труб, фактична кількість підвісів не відповідає технічним нормам. Роботи виконані майже на 400 тис грн, всі гроші, які у нас були. Але якщо по факту перерахувати, що є, то я впевнена, що це буде набагато менша сума. І керуюча компанія не мала права витрачати всі кошти на ці роботи. Вони мають повернути ці кошти», – каже мешканка будинку Наталія.

Мешканці звернулись з претензіями до керуючої компанії району та підрядника. Домовились скласти акт розбіжностей. Недостачу пообіцяли повернути. Та внаслідок ревізії, перевищення кошторису не виявили, стверджує головний інженер КП «Керуюча компанія Святошинського району м. Києва» Олександр Бузінський.

«Дійсно в одному з місць було пошкодження, воно відновлено. Роботи проведені в повновому об’ємі, там не завищена ціна і не заменший. Під час ремонту  підрядна організація виконала навіть більше робіт», – пояснює комунальник.

З електрикою ж у будинку комунальники обіцяють навести лад до листопада. «Із ЖЕКу вже зробили рівномірний розподіл по фазам, вирівняно навантаження. Зараз проводяться профілактичні роботи, щоб в подальшому аварійних ситуацій не було», – запевнив Олександр Бузінський.

Якщо комунальники не виконають цієї обіцянки до початку опалювального сезону, мешканці будинку готуються вийти на протест. А надмірно використанні кошти на ремонт збираються повертати через суд.

Оксана Опришко

Фото: піксабей