Новобудову на півтори сотні квартир з видом на Гостомельський аеропорт здали в експлуатацію саме напередодні повномасштабного вторгнення. Більшість людей у придбаних помешканнях вже встигли зробили ремонти, і в березні-квітні готувались до входин. Всі плани змінила війна. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Київ».

Із вікон кухні у своїй двокімнатній квартирі міг милуватись найбільшим у світі літаком, каже Віталій, один із мешканців: «Це було панорамне вікно велике з красивим видом на аеропорт. Там наша «Мрія» була, і вона ще буде. Ламінат, меблі треба тільки зібрати – заходь і живи».

Свято входин зруйнували так звані «асвабідітєлі». На початку березня росіяни поцілили в дев’ятиповерхівку. Зруйнована стіна, немає вікон. Багато новоселів вклали у ці квартири всі заощадження. Декому просто нікуди йти. Тож мешканці звернулись до забудовника, з пропозицією скооперуватись для відновлення житла. Після обстеження, з’ясувалось, що пошкоджений будинок можна відремонтувати за 15 мільйонів гривень. З яких мільйон вже назбирали самі мешканці.

«Мешканцям потрібно десь жити. У одного розбита квартира у військовому містечку, і тут також розбита. Тому він готовий вносити гроші, щоб швидше відбудувати», – розповідає мешканець будинку Борис Терлецький.

Частина мешканців працюють на будівництві підсобниками. Демонтують рештки пошкодженої стіни, прибирають будівельне сміття. «Сюди вже приходимо другий місяць. Чим швидше ми демонтуємо стіну і приберемо це сміття, тим швидше поставляться опори, і будуть заливатись перекриття», – пояснює інший мешканець будинку – пан Володимир.

Відбудовує будинок компанія, яка його зводила. Кажуть, взялись за це, бо знають технічні та проектні особливості споруди. Забудовник також частково фінансує відновлення, додає представник забудовника Юрій Городній.

«Будматеріали, зарплати людям, бетон, цегла, арматура – все, що купується, воно поки купаються за наші гроші. Хотілось би до морозів закрить повністю периметр, там відсотків 60% людей зробили ремонти, шкода зусиль їхніх, адже пропаде все», – каже Юрій Городній.

Селищна влада обіцяє допомогти із встановленням вікон у будинку. Та чи вистачить коштів – невідомо. За попередніми оцінками, в Гостомелі лише від руйнації житла, збитки перевищують 3 мільярди гривень. За останніми опитуваннями соцгрупи “Рейтинг”, зважаючи на масштаби руйнувань, у відновленні помешкань люди найменше сподівають на державу.

58% тих, хто втратив житло, збираються його відбудовувати власним коштом. Майже третина розраховують на допомогу міжнародних організацій, волонтерів та благодійних фондів. Очікують грошової допомоги і мешканці Гостомельської багатоповерхівки.

Оксана Опришко

Фото: скріншот