Про деталі інциденту, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

На мізинці у маленького Іллі ще видно відбиток зубів сусідського собаки. Рана вже майже загоїлась. Сильніше — перепало сестричці.

Того дня малеча разом з мамою їхали на плановий візит до педіатра. Родину під будинком уже чекало таксі. Та щойно ті відкрили двері під’їзду — на дітей кинулись два сусідські стаффордширські тер’єри. Мати Іллі й Милани добре запам’ятала цей момент.

У той час як один собака вчепився у дівчинку, інший вкусив за руку хлопчика. Відбитися від нападу та зайти до будинку допоміг знайомий. Жінка одразу викликала поліцію, а малечу відвезли до лікарні.

«Якби власне не комбінезон, а дитина була в легкому одязі, то він прокусив би кістку», – каже мати дитини Ангеліна Попова.

Після інциденту власники закрили собак у квартирі, а самі зникли на кілька днів.

Власник собак. Фото: Патрульна поліція Київської області

«Поліцейські кілька разів на день приїздили за адресою намагалися знайти власників собаки, але їх на місці не було. Документували про те, що собаки були замкнені їх не вигулювали й, можливо, навіть не годували цей час», – розповів командир батальйону патрульної поліції м.Бориспіль Артур Шкроб.

Мешканці будинку розповідають, що господарі і раніше постійно тримали тварин закритими. А потім без намордників та повідців їх «самовигулювали». Стафи давно вже тримають у страсі весь район і нападають на людей не вперше.

У власниці собак Тетяни правда своя. Каже, як таке сталося, не розуміє, годували тварин добре та ніколи не били. А вигулювали переважно уночі.

Правоохоронці передали справу до суду і той 17 січня постановив оштрафувати господарів тварин з подальшим вилученням одного з псів.

«На жаль, вже навіть після призначення і судового розгляду власниця або власник знову ж таки випустили одного собаку на вулицю, без належного догляду, порушуючи цим же законодавство, і їх не було на місці, тому собаку було забрано до притулку», – пояснили у поліції.

Другий собака поки що залишається у власників. Адже у протоколі патрульних фігурує лише одна тварина.

«Я підняла питання у суді стосовно того, що нападало дві тварини, оскільки нападало ж дві тварини. І та й інша, що у них, теж може бути небезпечною. Якщо вона почала проявляти агресію. Одного разу вкусила за палець, іншого разу можливо буде щось страшніше», – каже мати постраждалих дітей.

Нині правоохоронці доопрацьовують матеріали щодо другого собаки. Рішення феміди чекають і власники тварини і постраждалі від її зубів.

«Я то віддавати її не хочу, ну, суддя сказав, що вилучить. Каже, я ознайомлюся з усіма документами, чи вилучить, чи щоб я віддала в хороші руки. Ну, у мене свекруха хоче забрать. У неї приватний сектор. Вона тут недалеко живе», – каже власниця тварини.

Мати дітей хотіла б, аби жінка більше не випускала пса вільно гуляти.

«Я маю такий страх, що якщо я з дітками вийду, то можливо ця Тетяна випустить собаку, який залишився в неї, і якщо навіть не станеться нічого, сам факт зустрічі з собакою  вже є страхом», – каже вона.

Юлія Махових