Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Усі ці люди приїхали з різних куточків України: Харківщини, Донеччини, Луганщини і Херсонщини. Втім є дещо спільне: кожен з них втратив домівку внаслідок російської агресії.

Більшість літніх людей, які приїхали до «Чудо містечка» в селищі Колонщина навіть не сподівались, що колись житимуть у власних будинках. Одні, коли дізналися про благодійний проєкт подумали, що це фейк, інші подавали заявку, бо були у відчаї.

Делл Лой Хенсен — засновник американської будівельної компанії. За його підтримки, починаючи з серпня 2022-ого в Україні збудували сотні будинків для безкоштовного проживання переселенців. Диво-містечко призначене саме для літніх людей.

У містечку проживатиме близько 150 осіб. В кожній оселі є 1-2 спальні, кухня, вітальня і санвузол. Дерев’яні будинки повністю укомплектовані меблями та побутовою технікою.

Кожен пенсіонер має власний город і терасу. На території містечка є бомбосховище, медпункт і кінотеатр. Усе це — черговий проєкт благодійників, які з початку повномасштабного вторгнення допомагають Україні.

Нові мешканці заселяються, оглядають свої нові будинки.  А тим часом іде процес будівництва другої черги цього Диво-містечка. Там ще стоять будинки непофарбовані, недороблені, але вже в грудні вони будуть повністю готовими до заселення.

Збудують ще з пів сотні квартир, а загалом на Київщині та Чернігівщині до кінця грудня благодійники подарують 1100 нових осель для переселенців. Це приватні садиби та багатоквартирні будинки в Тарасівці, Софійській Борщагівці, Бузовій та інших селищах.

Святослав Тромса