До телеканалу «Київ» звернулися власники закладу харчування в середмісті Києва. Вони стверджують, що в них хочуть незаконно відібрати ресторан у середмісті Києва нові орендодавці. Ті вже замінили серцевину на дверях, а всередині – озброєні люди. Нові власники приміщення не дозволяють персоналу забрати свої речі та техніку. Про це йшлось в ефірі телеканалу «Київ».

Раніше біля ресторану, що по вул. Володимирська 61/11, завжди було велелюдно. Заклад існує вже майже 6 років. І навіть війна не зачинила двері закладу.

«Ми відкрили ресторан для допомоги ЗСУ. Допомагали переселенцям і підтримували економіку України», – каже директорка закладу Таїсія Гутнікова.

Але серпень став фатальним для ресторану. Таїсію повідомили: змінився власник приміщення. Коли почали знайомитися, новий орендодавець відразу ж почав називати непідйомні суми оренди.

«Я повинна заплатити $13 000. Це за перший і останній місяць. І ще $6,5 тисяч кожного місяця. По сьогоднішньому курсу це 800 тисяч гривень. Де мені такі гроші взяти? Зараз війна! Це нереальна сума», – розповідає Таїсія.

Коли жінка спробувала домовитися про зменшення вартості оренди, їй грубо відповіли: “Не подобається – на вихід”. Поки Таїсія думала, що робити далі, отримала дзвінок із неприємною звісткою: «Сказали, що у нас злом. Я приїжджаю сюди, а тут уже замки змінені. Ресторан був забарикадований, стояло 5 чоловік і мене вже не пускали», – продовжує Таїсія.

Адвокат, який займається цією справою, Вадим Васильєв, акцентує на незаконності таких дій орендодавця.

«У 2021 році 8 грудня була укладена угода про оренду на три роки. У ній прописано тільки три умови, за якими можна розірвати цей договір. У нашій же ситуації 31-го серпня надали повідомлення про розривання договору, а вже 4-го вересня викинули людей із ресторану, тобто через три дні. Це є порушення умов договору», – зазначає адвокат.

Чому так вчиняють нові орендодавці вирішуємо з’ясувати самостійно. Приїжджаємо до закладу, та як тільки присутні там бачать нашу знімальну групу, відразу кидаються навтьоки, зачинивши двері на ключ. Тож поспілкуватися наживо нам так і не вдалося.

Натомість знаходимо інформацію про нових орендодавців. Ними виявляються два брати – Григорій та Всеволод Денисенки. Старший Григорій – адвокат і чинний помічник народного депутата з правоохоронного комітету. Також чоловік нібито проходить стажування в СБУ.

Тож пробуємо телефоном з’ясувати деталі конфлікту: «Чому ви змінили замки в цьому ресторані? – Я не розумію про що ви говорите. Я ж кажу: в мене багато клієнтів, доручень. – Ресторан той, що знаходиться на Володимирській. – Я не розумцю про що ви. В мене багато справ і клієнтів. Подайте адвокатський запит і я… – Ні, я до вас звертаюсь зараз не як до адвоката, а як до орендодавця. – Який орендодавець? Ви знаєте скільки орендарів може бути?»

Тепер питання з’ясовуватиме поліція – відкрито кримінальне провадження. А поки слідство триває, нові орендодавці часу не гають – зняли вивіску зі старою назвою ресторану й виставили заклад на продаж. Із новим майном та свіжим ремонтом, який робила Таїсія. Нині жінка в розпачі. Уже не знає, куди звертатися по допомогу. І хоче знову повернутися до своєї улюбленої роботи.

Анжеліка Музиченко

Фото: скрін