Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Ікона «Архистратиг Михаїл» стала першим твором київського художника під час роботи над проєктом розписів церкви Покрови Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району. Цю картину Анатолій Криволап написав у 2014 році, аби побачити, як його стиль впишеться в інтер’єр храму. В наступні 7 років художник створив близько 1000 кв. метрів розписів для церкви в Липівці, а образ Архангела Михаїла вирішив подарувати рідному місту як символ-оберіг нашої майбутньої перемоги.

«Є скульптура Архангела Михаїла на площі, а живописного твору нема — це перше. По друге в країні війна, а це покровитель війська. Тобто це знак перемоги. Тому якраз в цей час я хотів передати ікону», – пояснив художник.

Архангел Михаїл – це символ-оберіг нашої столиці, країни та її захисників. Образ Архистратига був затверджений як чинний герб міста Києва у 1995 році. Згодом на Майдані Незалежності з’явилася відома скульптра, а в 2021-ому на Володимирській гірці встановили фонтан з покровителем української столиці.

Від імені киян Віталій Кличко урочисто отримав в дарунок ще одне втілення образу Архангела Михаїла.

«Хочу від себе особисто, від громади подякувати Анатолію Криволапу за його громадську позицію. Ми знаємо, що він один із митців, які дуже відомі не тільки в Україні, а й за кордоном, робить багато донатів для Збройних Сил України, персональних грошей, допомагаючи нам бути стійкими, вистояти і перемогти», – сказав він.

Музей історії міста Києва зберігає численні реліквії, пов’язані з образом Архангела Михаїла. А тепер колекція поповниться роботою Анатолія Криволапа. Побачити картину в стилі церковного розпису можна з 8 по 12 листопада, а згодом у постійній експозиції музею.

«Ця робота буде доступна протягом 5 днів. Вона буде доступна для перегляду для киян. З нею ще треба попрацювати для того, щоб її збереження тривало десятиліттями, століттями», – зазначила Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва.

Святослав Тромса