Як відбувається процес підйому, скільки коштує квиток, та скільки займає часу піднятися на легендарний пам’ятник, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Оглядових майданчиків всередині монумента два. Висота першого – 36,6 метра, другого – 91 метр. Графік підйомів щільний. Охочих піднятися на одну з найвищих точок столиці — багато.

Щоб піднятися на оглядові майданчики необхідно купити квитки на касі. Їхня вартість 100 грн – на нижчий. Та 500 грн – на верхній У групі беруть участь 2 людини та інструктор. Його присутність обов’язкова. Перед екскурсією також необхідно вписати своє прізвище у журнал відвідувачів.

Підйом на висоту 91 метр починається зі сходів, потім ліфт, знову сходи.

Перед тим, як подолати останній рівень — необхідно вдягнути пасок-страховку.

Останній рівень найскладніший. Адже драбина розташована геть вертикально. І ось вона — одна з найвищих точок столиці. Щит монумента Батьківщина-мати. Звідси видно майже весь правий берег Києва.

Загалом довжина цього монументу складає 102 метри. Перебування та підйом на цю висоту залежить від температури повітря та від поривів вітру.

Оглядовий майданчик має площу 2Х2 метри.Тому кількість осіб в одній групі обмежена до двох людей. Тут є вихід на щит. Він відкритий виключно для технічного персоналу. Наприклад, для фахівців, які змінювали радянський герб на державний тризуб.

Інша локація — оглядовий майданчик на рівні 36,6 метра. Тут на столицю можна подивитися ближче. Цей майданчик є п’єдесталом, на якому, власне, і стоїть монумент. Окрім виду на місто, тут є корисна інформація про пам’ятки столиці. На табличках вказаний опис того, чи іншого монумента, пам’ятки, або району Києва, навпроти якого і розташована ця табличка. Наприклад, Києво-печерська лавра, або знаменитий флагшток, на якому розташований прапор України. Таких табличок всього шість. Тобто, обійти можна по колу і побачити Київ з різних сторін.

Піднятися може кожен, хто бажає. Але адміністрація музею радить бронювати екскурсію заздалегідь — через велику чергу. Запис на підйом вже є на місяць вперед.

Оглядові майданчики монумента працюють з понеділка по п’ятницю, проте всі ексурсії залежать від погодних умов.

Єлизавета Калітвенцева