Про талановитого поета, хороброго воїна і непересічну людину йшлося у матеріалі КИЇВ24.

Максим Кривцов народився у Рівному. Син продавця преси та шкільного бібліотекаря ніколи не мріяв стати військовим. Навчався на інженера-технолога. Захоплювався кулінарією і писав вірші.

2013-го разом з мільйонами українців вийде на майдан. А після нього у 2014-у пішов на схід, добровольцем. Там воював у складі 5-го батальйону «Правого сектора», а потім — кулеметником у бригаді Національної гвардії.

«Я довго вагався, були якісь моменти там. Страх невідомості, страх померти, страх покинути все, що ти маєш, страх, що не витягнеш, що тобі буде соромно. Напевно, страх невідомості був все-таки найсильніший», – розповів він в одному з інтерв’ю.

Десь між Пісками та Авдіївкою Кривцов обере собі позивний — Далі. Через вуса, які хотів закручувати, як відомий художник. А ще рятуватиме котиків, і, звісно, писатиме вірші. Серед них і легендарні рядки про жовтий скотч, які стануть саундтреком до фільму «Наші котики».

2019-го Кривцов демобілізувався. І до повномасштабного вторгнення працювати у Реабілітаційному Центрі та Ветеран Хабі. А ще у творчому таборі «Строкаті Єноти» з дітьми. Там навчав малечу фотографії, пригощав панкейками і читав їм книжки.

«Знаю, як його любили діти. Він для всіх був і наставником, і другом, і братом, і вчителем», – сказав побратим героя Андрій, який прийшов на церемонію прощання із загиблим.

2022-го Кривцов знову повернувся до лав Збройних сил. А його вірші про війну згодом назбираються у цілу книгу.

«Навіть у війні він бачив те, що змінило його, те що змінює нас українців і робить дорослішими кращими. Хоча він її, звісно, ненавидів за це», – розповіла подруга поета Катерина Приймак.

Перша збірка Максима Кривцова «Вірші з бійниці» побачила світ наприкінці грудня 2023-го. Та одразу стала однією з найкращих книг року. Вона ж залишилася і на одній з останніх фотографій поета. Росіяни вбили Максима Кривцова на Куп’янському напрямку 7 січня. Поховають героя у рідному Рівному, а 22 січня у день народження поета друзі та знайомі проведуть вечір його пам’яті.

Юлія Махових